- Komerční sdělení -aktualne

Stěny se systémovými omítkami Ytong dýchají a hřejí

Jednou z předností vnitřních vápenocementových omítek Ytong, které byly vyvinuty ve spolupráci s vápenky Vitoša speciálně pro tvárnice Ytong a Silka, je skutečnost, že zlepšují tepelněizolační vlastnosti stěn. Navíc dovolují stěnám dýchat, odstraňují vlhkost ze stavby a snižují riziko vzniku plísní. Při práci s nimi oceníte i snadné zpracování, vysokou vydatnost a pevnost.

Tyto omítky dokonale ladí s prodyšností zdiva Ytong a Silka. Díky nízkému součiniteli tepelné vodivosti a vysoké paropropustnosti (faktor difúzního odporu μ ≤ 7) stěny omítnuté těmito systémovými omítkami dýchají, obávat se nemusíte ani vlhkosti a plísní. V roli uživatele domu či bytu vás potěší i jejich dobré tepelněizolační vlastnosti: (tepelný odpor λ10 s hodnotou 0,13 W / m.K). Ty jim dodává speciální lehčená složka z recyklovaného skla.Vápenná omítka vnitřní barevná

Na vnitřních příčkách a stěnách z tvárnic Ytong a Silka volte proto právě z výše uvedených důvodů systémovou omítku Ytong. Tuto omítku lze použít jako finální vrstvu, pokud však dáváte přednost extra hladkému povrchu stěny, nanášejte v druhé vrstvě hlazenou vnitřní sádrovou stěrku. Tato kombinace má řadu výhod – vnitřní omítka Ytong je vysoce prodyšná, vyztužená vlákny a vyniká výbornými tepelněizolačními vlastnostmi. Sádrová stěrka má extra hladký povrch a zajišťuje hygienickou čistotu prostředí.

Nanášení vápenné omítky
Zdroj: Vápenka Vitoša

I u vnějších stěn byste měli sáhnout po systémovém řešení a pracovat kromě zdiva Ytong nebo Silka také s vnější systémovou tepelněizolační omítkou Ytong, vyvinutoou ve spolupráci s firmou Vápenka Vitoša. Kromě toho, že zvyšuje tepelněizolační vlastnosti stěn, napomáhá i odstraňovat vlhkost ze stavby. Navíc snižuje riziko vzniku plísní na povrchu stěn a uvnitř konstrukce a zrychluje finální úpravy stěn.

logo Vápenka Vitoša
Zdroj: Vápenka Vitoša

U fasád je základem kvalitní podklad a ten máte díky kombinaci zdiva Ytong a Silka a systémové vnější tepelněizolační omítky Ytong hotový. Pak už zbývá vyřešit jen barevnost krycí vrsty.

PR článek

Další články autora