- Komerční sdělení -aktualne

Balicí papír se dá nahradit. Jak zabalit dárek ekologicky?

Balicí papír je nedílnou součástí každých Vánoc či narozenin. Jistě si však vzpomenete na větu „Netrhej ten papír ať ho můžeme použít příští rok!“ Jedná se o ekologické řešení, ale není nám moc příjemné. Máme snad na výběr? Ano! Pojďme se společně podívat jak můžete své dárky zabalit ekologicky.

Použijte papírové krabičky

Ano, krabičky jsou velmi ekologickým řešením. Netrhají se a k tomu, aby držely stačí barevné stužky. Stejně tak vám poslouží i krabice od vyzvednutých balíčků.

Nový život pro staré záclony

Dárky se dají zabalit i do neobvyklých materiálu, jako jsou například látky. Balicí papír tak mohou hravě nahradit staré záclony. Můžete investovat i do látkových pytlíku, které vám balení dárků v mnohém usnadní.

Noviny pod stromečkem

Zní to zvláštně, ale dárky zabalené ve starých novinách vypadají při správné volbě barev velmi elegantně. Letáky různých obchodních řetězců jsou o Vánocích také pěkné barevné.

Staré tričko? I to se dá použít!

Pokud se vám líbil tip s balením do záclon, můžete použít i vyřazené kousky z šatníku. Stará trička můžete také nastříhat na tenké proužky a udělat si z nich originální stuhy a balicí papír nebude vůbec potřeba.

Věříme, že vám naše tipy pomohou při ekologičtějším balení dárků. Doporučujeme navštívit stránky prodejce ECOFOL, který má ve svém sortimentu balicí papír mnoha druhů. Ve spolupráci s ním mohl tento článek vzniknout.

Autor: Vít Provazník

copywriter

PR článek

Další články autora