- Komerční sdělení -aktualne

I jídelní židle jsou vizitkou vaší kuchyně! Jak s nimi potěšit své hosty?

Můžete přichystat ty nejchutnější pokrmy, na kterých si začnou pochutnávat hosté už na pohled. Pokud však nebude váš jídelní kout poskytovat dostatek pohodlí, přijde podstatná část snahy vniveč. Důležité totiž je, aby hostům nejen chutnalo, ale cítili se i pohodlně, a na to se občas prostě zapomíná. Co můžete udělat jinak, aby se k vám hosté vraceli ještě raději?

Podívejte se na své židle pod drobnohledem

Ačkoli vypadají vaše jídelní židle na pohled ještě hezky, nemusí to nutně znamenat, že jsou stále v pořádku, natož pak pohodlné. Důležité je, zda jsou stále stabilní a jejich případné polstrování není prosezené.

V případě, že máte nové nebo zánovní jídelní židle, které polstrováním nedisponují, je vhodné se zamyslet, zda nepořídit nějaké podsedáky s trendy motivy. K moderním bílým jídelním židlím si můžete zakoupit nebo vyrobit podsedáky v kontrastních výrazných barvách. Pokud se rozhodnete pro spíše jemnější motivy, skvěle ke světlým dřevěným židlím pasují motivy francouzského provensálského stylu.

Občas se stane, že zjistíte, že je některá z jídelních židlí poškozená a zralá na výměnu. V takovém případě nemusíte hned shánět stejnou židli po všech e-shopech a obchodech s nábytkem. Zakoupit si totiž můžete klidně i jiný model. Současné módní trendy jsou totiž těmto experimentům otevřené.

Máte opravdu dostatek prostoru?

S využitím prostoru v domácnosti bojuje asi každý. Někdy se plánování vybavení interiéru stává přímo bitvou o centimetry a často se šetří na špatných místech. Právě mezi místa, kde by se příliš s prostorem šetřit nemělo je jídelní kout.

Každý z hostů by měl mít k dispozici prostor 60 x 40 cm, aby se pohodlně najedl i napil. Zároveň při odsouvání od stolu nesmí do ničeho narážet a měla by vzniknout ulička, kterou může pohodlně odejít.

Stabilní stůl je velmi důležitý

Design a velikost jídelního stolu je velmi důležitá, ale stejně tak i jeho stabilita. Pokud každé žďuchnutí do stolu vede k rozlití nápojů či polévky, je potřeba se zamyslet nad jeho výměnou. V některých případech, to však není chybou stolu, ale špatným usazením k němu, žádnému z hostů by totiž neměla při sezení překážet noha stolu.

PR článek

Další články autora