- Komerční sdělení -aktualne

Stylová nástěnka. Místo na odkazy i vzpomínky

Nástěnky nejsou jen praktický pomocník ve škole či v kanceláři. Dají se využít i doma jako místo na fotografie, motivační nápisy nebo jako originální dekorace nad pracovní stůl.

V dnešním digitalizovaném světě zažívají klasické nástěnky opravdový comeback a těší se velké popularitě. V minulosti byla nástěnka považována za čistě praktickou pomůcku, dnes se z ní stává sofistikovaný dekorativní předmět a stylový prvek na oživení stěny.

Řadí Ivona z Möbelix

profesionální designérka

Podle toho, jak velkou nástěnku si chcete vyrobit, zvolte i velikost malířského plátna. V našem případě má rozměr 230 × 300 mm. Můžete použít i dřevěnou desku.

budete potřebovat

Malířské plátno nebo dřevěnou desku
látku
flísové deku
Výplň z polštáře
knoflíky
provázek
Jehlu a nit
Nůžky, metr
ruční sešívačku
postup

Výplň. Abyste na nástěnce dosáhli speciální čalouněný efekt, použijte výplň z polštáře a umístěte ho na malířské plátno. Potom ustřihněte přiměřeně velký kus fleecové deky, přičemž na každé straně nechte přesah 5 cm přes okraj plátna. Množství výplně závisí na tom, jaký výrazný efekt čalounění chcete dosáhnout.

Výroba dekorativní nástěnky z polštáře
Zdroj: Möbelix

Čalounění. Poté, co si na plátno umístěte výplň z polštáře, přikryjte ji odstřiženým kusem fleecové deky a přetáhněte ji až za okraj plátna.
Na zadní straně plátna připevněte přečnívající část fleecové deky pomocí ruční sešívačky.

Výroba dekorativní nástěnky z polštáře
Zdroj: Möbelix

Látka. Textilii položte na upevněny fleecová deku a její okraje připevněte na zadní stranu plátna pomocí sešívačky. Přebytečnou látku zastrčte pomocí plochého předmětu mezi rám a plátno.

Výroba dekorativní nástěnky z polštáře
Zdroj: Möbelix

Provázek. Přes nástěnku natáhněte provázek a vytvořte z něj mřížkový vzor, ​​čímž ještě více vynikne čalouněný efekt. Provázek rovněž upevněte sešívačkou na zadní straně plátna.

PR článek

Další články autora