- Komerční sdělení -aktualne

Dotek retra v obývacím pokoji

Jste-li milovníky starých časů a oslovuje vás retro nábytek, můžete slavit. retro se vrací do módy a kvalitní kus starého nábytku ve vašem obývacím pokoji rozhodně ještě nepatří do starého železa.

Jaký retro nábytek je v módě? 

Retro pohovka

Moderní sekční pohovka z poloviny století se čtvercovým opěradlem a zkosenými dřevěnými nohami je příkladem pozdějších fází období moderního designu. Obvykle šedá barva pohovky se bude dobře kombinovat se zbytkem vaší neutrální barevné palety a tmavý odstín obstojí v domě s malými dětmi nebo domácími mazlíčky. Dřevěné nohy budou ladit s ostatními přírodními materiály ve vašem moderním obývacím pokoji a sjednotí vzhled.

Pro světlejší barevné schéma je například pohovka Kester vším, co moderní obývací pokoj potřebuje. Nabízí tři neutrální odstíny, z nichž si můžete vytvořit svou barevnou paletu – měkkou béžovou látku, rám ze světlého dřeva a černé kovové nohy. 

Tento design také zahrnuje kontrast přírodního dřeva ze skandinávského designu a průmyslových kovů ze stylu Bauhaus. Kovové nohy dodávají rustikální nebo industriální nádech místnosti a obývací pokoje s touto pohovkou jsou najednou mnohem zajímavější. 

Lehké křeslo 

Pro křeslo, které nebude v rozporu s vaším moderním prostorem se obraťte na klasiku všech klasik, značku Ton. Neutrální čalounění vám umožní přidat barvu pomocí vašich levnějších bytových doplňků nebo obsáhnout monochromatickou barevnou paletu. Dřevěný rám navíc může dát základ vašemu výběru dřeva pro zbytek místnosti – vyberte si jiný nábytek z tmavého dřeva, který bude ladit, nebo vytvoří upravený vzhled s nevhodnou povrchovou úpravou dřeva. 

Minimalistický konferenční stolek 

Stolek Gano s nohama jako vlásenky vám poskytne jen to, co potřebujete – prostor pro vaše knihy a šálek kávy. Deska z přírodního dřeva kontrastuje s průmyslovými kovovými nohami a prázdný prostor pod stolem způsobí, že váš obývací prostor bude otevřenější. 

Odkládací stolek s úložným prostorem 

Dvouzásuvkový noční stolek Marlow do obývacího pokoje, poslouží jako odkládací stolek s praktickým úložným prostorem. Čtvercový design a zkosené kovové nohy budou zrcadlit vzhled vašeho obývacího pokoje, zatímco vícebarevné dřevěné provedení dodá uklidňující dotek rustikálního stylu. Jedinečné dřevo vytváří vizuální zájem přidáním dalších odstínů do vašeho neutrálního prostoru.

Vraťte svůj obývací pokoj do moderní doby 

Možná nejsme cestovatelé časem, ale máme smysl pro nadčasový styl. Když se podíváte zpět v čase do období moderního designu, můžete aktualizovat svůj domov. Mnoho z klíčových prvků moderního designu přetrvává v našich současných dekoracích – od čistých linií přes neutrální barvy až po minimalistický styl. 

I jeden opravdu kvalitní retro kousek dokáže propůjčit obývacímu pokoji neobvyklý vzhled a i když bude zbytek pokoje moderní, díky retro kousku bude působit zajímavě a osobitě.  

PR článek

Další články autora