- Komerční sdělení -aktualne

Nastává čas vyrazit za dobrodružstvím! Zažijte svobodu, kterou nabízí kempování!

Dlouhá léta bylo klasické kempování na ústupu, v posledních letech však celosvětově tento trend vzrůstá. Lidé chtějí znovu zažít tu svobodu bez složitého plánování dovolených, vzít prostě batoh, mapu či navigaci a vyrazit prostě za nosem. Pokud byste chtěli zažít i vy takové dobrodružství, je více než vhodné se dopředu pořádně nachystat. Vyrazit na cesty bez odpovídající výbavy by vám mohlo vše pokazit.

S kempováním už to není tak snadné, ale pořád je tu mnoho možností

Ačkoli není oficiálně kempování na divoko, tedy spaní mimo zpoplatněné kempy v České republice zakázáno, je takové kempování velmi složité. S postavením stanu mimo soukromé pozemky na jedno přespání většinou nikdo problém nemá, ten nastává zejména ve chvílích, když byste si chtěli rozdělat táborák. To se totiž nejen přes léto ve spoustě lokalit nesmí. Kromě klasických kempů si však můžete pronajmout prostor na soukromém pozemku, kdy majiteli zaplatíte drobné nájemné a můžete si užít soukromí.

Pokud chcete vyrazit pod stan, ale zároveň si potrpíte na základní služby, jako je možnost sprchy, toalety či se někam zajít najíst, budou pro vás vhodnější klasické kempy.

Při kempování budete potřebovat teplý a suchý prostor na spaní

Po každém dni vašeho dobrodružství se určitě budete těšit na pohodový a blahodárný odpočinek ve formě nerušeného spánku. Aby tomu tak bylo i v nepříznivém počasí, chce to pořádný nejen pořádný stan, ale i kvalitní spací pytel.

Při výběru stanu volte ty, které mají pevnou konstrukci a odolají tak i svěžímu větru. Zároveň je dobré se informovat vůči jak velkému vodnímu sloupci jsou odolné. Bylo by velmi nepříjemné, kdyby vám při letní bouřce stan promokl. V tomto ohledu je doporučované volit stany dvouplášťové, a dokonce si přibalit do batohu vhodnou impregnaci.

Kromě toho nezapomeňte volit stan i podle toho, pro kolik obyvatel má sloužit. Abyste si pořádně odpočinuli před dalším náročným dnem, chce to dostatek prostoru.

Spací pytle jsou pak zpravidla rozděleny dle své hřejivosti a schopnosti akumulovat teplo, do několika tříd. Nesnažte se za každou cenu ušetřit, ale volte opravdu spacák podle očekávaných klimatických podmínek.

PR článek

Další články autora