- Komerční sdělení -aktualne

Hledáte úsporný způsob vaření? Nešetřete na surovinách, ale energii!

V současné době, kdy turbulentně stoupají ceny všech energií se těžko hledá, kde byste mohli nějakou tu korunu ušetřit. Základem však je, eliminovat vysoce energeticky náročné spotřebiče či jejich využívání. Samozřejmě, že nemůžete hned všechno vyměnit, a tak energeticky neefektivní spotřebiče budete ještě používat, zamyslet byste se však měli nad těmi nejnáročnějšími, kam bezesporu patří varné desky, trouby či celé sporáky.

Máte možnost připojení na plyn? Tak jděte do toho!

Ačkoli plyn zdražil také bezprecedentním způsobem, stále umožňuje v případě vaření efektivní využití energie. V případě plynu totiž můžete přesněji regulovat potřebné teplo, ale máte možnost i okamžitého vypnutí nebo zapnutí, aniž byste museli počítat s nějakým energetickým únikem formou zbytkového tepla.

Typickým příkladem může být plynová varná deska, která se znovu vrací do módy. Kromě toho, že si ji můžete vybrat v různých velikostech s rozličným počtem ploten, stále více lidí si její výhody uvědomuje. Tyto výhody dokazuje i skutečnost, že z profesionálních kuchyní plynové varné desky nikdy nezmizely.

Většina lidí si dnes do kuchyní pořizuje zabudované, vestavné spotřebiče, proto se spíše, než s klasickými sporáky setkáváte už s moderními varnými deskami, které bývají nejčastěji kombinovány s vestavěnou troubou.

Kolik to stojí?

Koupě jakékoli varné desky není nejlevnější investicí, proto je dobré vědět, na co se při výběru zaměřit. Plynové varné desky jsou k dostání v rozmanitém provedení, jak již bylo uvedeno výše. Rozhodovat se můžete nejen podle typu a počtu hořáků, ale také podle použitých materiálů. Levnější plynové desky se vyrábí ze smaltovaného plechu a pořídíte je už v nižších řádek tisíců korun. Dražší jsou pak plynové varné desky z nerezu, tvrzeného bezpečnostního skla či velice moderní sklokeramiky.

Za opravdu kvalitní plynovou varnou desku moderního designu můžete zaplatit klidně i více než 20 000 Kč. Od zvoleného materiálu se odvíjí nejen životnost, ale i barva desky. Nejste tak omezeni na tradiční bílou, na které je vidět každá nečistota, ale nabízí se i nejrůznější matné či lesklé ocelové zbarvení, mléčné nebo čisté sklo, pastelové barvy.

PR článek

Další články autora