- Komerční sdělení -aktualne

Vypouklé bříško může mít hned několik důvodů. Zbavte se ho na počkání, ať už je důvod jakýkoliv

nedostatek vody
Pokud se z ničeho nic proměníte na nafouknutý balón, váš žaludek se vám snaží naznačit, že něco není v pořádku. Většinou za to může kombinace nesprávného a rychlého stravování, ale velkou část v tom hraje i nedostatečný příjem tekutin. Na to, abyste tomuto problému předešli, ale zároveň ho i čím dříve “ uhasili “, je třeba doplnit množství vody v těle.

Zatímco u jiných trávicích potíží se doporučuje Cola, v případě nafouknutého bříška raději sáhněte po minimálně dvou sklenicích čisté vody. Dejte si mezi nimi pauzu, ale snažte se tělu co nejdříve doplnit tekutiny. Pomocníkem mohou být i čaje určené k trávení – fenyklový a mátový. Jejich pití vás zároveň dokáže zbavit nepříjemných křečí.

Přečtěte si: 4 cviky, se kterými si zmenšíte obvod břicha: Takto vám to změní postavu, když se zbavíte tuků

Dejte si procházku
Všimli jste si, že v případě dlouhého sezení – zejména během cestování, se vaše břicho promění na kámen? Nejenže má většina z nás problém s vyprázdněním, ale celkově se zpomalením organismu. Našemu tělu bychom tak měli co nejvíce dopomoci. Nejefektivnější je samozřejmě dostat ho do pohybu a “ rozchodit to “. Už deset minut ustavičné chůze dokáže vaše břicho splasknout.

V případě, že nemáte možnost takového pohybu, rozhýbejte vaše tělo, zejména dolní část, jednoduchou rozcvičkou. Efekt bude o něco pomalejší a je třeba ho praktikovat vícekrát, ale i to se počítá.

správné dýchání
Problém nafukování břicha souvisí is tím jak jíme – a to, kolik vzduchu přijímáme s hltanu jídla. Pokud patříte k lidem, kteří jedí rychle a nebodaj při pojídání povídají, jste podle odborníků přirozeně více náchylnější na trávicí problémy. Samozřejmě, nejefektivnější je dávat si pozor na to, jak jídlo konzumujeme, ale pokud je již škoda napáchaných, těžko dívat na to, co jste mohli udělat jinak.

Zhluboka se nadechnete a položte si ruce na břicho. Pomalu vydechujte – snažte se výdech rozložit na minimálně 10 sekund a jemně si tlačte na bříško, jako byste z něj chtěli vytisknout všechen vzduch. Tento postup opakujte asi 5krát a následně si dejte pauzu. Pokud cítíte, že to není lepší, zkuste tento lehký trik provést při Pokrčení.

PR článek

Další články autora