- Komerční sdělení -aktualne

Patříte k nočním jedlíkům? Toto jsou nejlepší potraviny od odborníka na výživu, které si můžete bez výčitek dopřát

Slyšeli jste to, četli jste o tom všichni už mnohokrát … Noční jedení je náš nepřítel. Způsobuje stres, přejídání, obezitu, nezdravý návyk … Jaké jsou však mnohem zdravější potravinové varianty, pokud už se nočnímu hladu nevíte ubránit? Prozradí vám to odborník na výživu, kterého oslovil portál lifehack.org.

krůta
Pokud nejste zrovna vegetarián, krůtu máte asi docela rádi. Není jen velmi chutná, pokud ji dobře připravíte, ale také velmi výživná. Obsahuje hodně bílkovin a málo tuků, proto vás dobře a kvalitně v noci zasytí. Obsahuje také množství vitamínů a výživnou sloučeninu selen, který se pokládá za antioxidant a hraje důležitou roli při správném fungování štítné žlázy.

Mohlo by vás zajímat: Udělejte zbytečnému přejídání STOP-ku: Pokud do jídelníčku zahrnete tuto potravinu, po měsíci uvidíte výsledky

ryba
Zde si přijdou na své i vegetariáni. Skvělou volbou jsou tučné ryby jako losos, tuňák, makrela. Jsou zároveň považovány za zdravé pro vysoký podíl vitamínu D. Ten pomáhá tělu regulovat hladinu vápníku a je prospěšný pro ledviny, příštítná tělíska, pokožku atd. Samozřejmostí jsou omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které mohou sloužit jako protizánětlivé látky a jsou prospěšné pro mozek. Dokonce se ukázalo, že jsou schopny zvýšit produkci serotoninu v nervovém systému, a tím zlepšit i spánek.

bílá rýže
Bílá rýže je jen čistá rýže bez otrub a klíčků. Obsahuje však stále množství vhodných živin jako je thiamin, folát a mangan, a proto je skvělá jako pozdní večerní jídlo. Má zároveň vysoký glykemický index, může tedy urychlit proces usínání.

banány
Ano, i ovoce jako banány si můžete v noci dopřát. Nejenže skvěle chutnají, ale jsou také bohaté na sloučeniny draslíku a tryptofanu, což z nich dělá jedno z nejlepších jídel na večer / noc. Tryptofan je vlastně protein, který hraje důležitou roli při relaxaci, která je zase dobrým základem pro kvalitní spánek.

Čtěte také: Tato potravina funguje jako dokonalý spalovač tuků: Dopřejte si ji během dne v tomto čase a zvýšíte její pozitivní účinek

teplé obiloviny
Obiloviny jsou skvělým zdrojem vlákniny. Takový oves obsahuje i působivé množství melatoninu, který zlepšuje spánek. Např. před spaním je dobrou volbou horká mísa cereálií a možná i celozrnných výrobků. Neobsahují mnoho kalorií a s největší pravděpodobností díky nim i dobře usnete.

jogurt
V jogurtu je přítomen vápník, který je pro tělo nezbytným minerálem. Naše tělo také potřebuje vápník na výrobu melatoninu z tryptofanu. Pokud jsou hladiny vápníku nízké, sníží se produkce melatoninu – a tedy můžete mít i spánek nízké kvality. Jogurt obsahuje kasein. Kasein údajně zmírňuje ranní hlad. Proto je neslazený jogurt i skvělým občerstvením a jedním z nejlepších jídel na večer iv noci.

vejce
Vejce jsou skvělým zdrojem bílkovin a neobsahují mnoho kalorií. Jak pozdní večerní občerstvení jsou proto stejně vhodnou volbou. Jsou nenáročné na přípravu a můžete je kombinovat s mnoha dalšími druhy občerstvení. Také obsahují výše zmíněnou látku tryptofan, proto můžete po nich také snadněji usnout.

PR článek

Další články autora