- Komerční sdělení -aktualne

Potravina, která dokáže přestavit imunitní systém: Přírodní zázrak s perfektními účinky, který máte doma v kuchyni

Chrání před nachlazením, je ideálním pomocníkem na nastartování imunitního systému a navíc pomáhá při hubnutí. Tušíte, o čem je řeč? Ideální je dopřát si ho na denní bázi.

Všelék s množství vitamínů a prospěšných látek
Je vnímán jako běžná potravina, ale zapomínáme na jeho jedinečnost. Řeč je o česneku, kterému se ne nadarmo říká všelék. Obsahuje vitamíny B1, B2 a C a mnoho dalších důležitých látek, jako například jód, draslík, sodík, vápník, železo i kyselinu křemičitou, sacharidy a malé množství bílkovin.

Nepřehlédněte: Priobiotiká podporují zdravou rovnováhu bakterií: Dokáží redukovat alergie i ekzémy

Česnek je nabitý nejen antioxidanty, ale také přirozeně se vyskytující chemickou látkou zvanou alicin. Tato jeho složka je zodpovědná za velmi výraznou vůni, ale účinně působí proti virům, bakteriím a mykózám. Díky opravdu bohatým zásobám síry je také skvělým prostředkem i na detoxikaci.

Ideální při hubnutí i na zlepšení elasticity pokožky
Má antivirotické, protiplísňové účinky, rovněž snižuje chuť na jídlo. Eliminuje pocit hladu tím, že stimuluje centrum sytosti v mozku, blokuje přírůstek hmotnosti a zároveň spaluje přebytečné kalorie zcela přirozenou cestou. Pokud chcete shazovat, rozhodně si česnek do jídelníčku, implementujte ve větším množství.

Brutálně stejně je skvělým pomocníkem v beauty oblasti. Podporuje růst vlasů, které se díky němu stávají přirozeně silnější a déle. Chcete-li dosáhnout tento efekt, kromě konzumace byste ho měli aplikovat i na pokožku hlavy. Stačí ho nastrouhat, smíchat s trochou medu, nanést na 15 minut a nechat působit.

Přečtěte si: Vitamíny, které vám pomohou udržet si mládí. Z jakých potravin je můžete čerpat?

Stejně to funguje i při naší pokožce. Česnek obsahuje složky, které chrání před stárnutím a pomáhají produkovat v těle přírodní kolagen, zvyšují elasticitu.

Říká se, že jen na podpoření imunity byste měli jíst alespoň jeden stroužek denně, což je však absolutní minimum. Doporučuje se dávky zvýšit zejména v chřipkovém období. Ideální je dávat si ho čerstvý a pokud chcete vidět efekt, ať už při hubnutí nebo na pokožce, sáhněte po 8 stroužků každý den.

PR článek

Další články autora