- Komerční sdělení -aktualne

Jak udělat z dvoupokojového panelákového bytu stylové bydlení se třemi ložnicemi

Designérka vytvořila z dvoupokojového bytu v paneláku velmi zajímavé bydlení se třemi ložnicemi. Byt po rekonstrukci vyzařuje harmonickou atmosféru, útulně působí nejen díky použitým kombinacím a vzorem, ale i kvůli zvolené barevnosti. Tmavá zelená a modrá v kombinaci s béžovou a šedou vytvářejí klidný interiér s neobvyklou hloubkou.

Tři ženy (babička, máma a mladá studentka) žili původně v jiném městě, ale po přijetí dívky na univerzitu se rozhodli přestěhovat. Máma se věnuje obchodním aktivitám, s tím jsou spojeny její časté výlety a služební cesty, neplánuje trávit hodně času doma.


Luxusní bydlení vykouzlíte s tím správným stropním svítidlem.


Obývací pokoj se stříbrnou stěrkou
V obývacím pokoji, na stěně za pohovkou, najdete fresku se stříbrným vzorem. Zdroj: Julia Chernova

Studentka má ráda umění a potřebuje prostor na učení. Babička se stará o chod domácnosti. Tyto tři ženy si přáli módní stylový interiér, a navzdory malé ploše bytu i dostatek pohodlí. Bohužel nepodařilo se jim koupit dostatečně velký byt, který by každému členu rodiny poskytl samostatný pokoj.

Přečtěte si také
Romantický malý byt, ve kterém se mísí venkovská romantika se severským designem
Jak vyřešit rébus s nedostatkem prostoru?

Předem bylo jasné, že v bytě musí být tři lůžka – žádné neměl nahrazovat gauč v obývacím pokoji. Máma a babička upřednostňovali tradiční postele, mladá dívka bylo připraveno na odvážnější možnost – matrace v prostoru na spaní. Řešení vzniklo rozdělením původní ložnice na dvě části. Zde je spaní pro matku a babičku. Dcérkin spací kout našel prostor vedle obývacího pokoje, kde je také místo ke studiu a práci matky. Spací místa jsou odděleny příčkami, které zabírají málo místa a přes horní světlíky propouštějí světlo. V případě potřeby se dají snadno demontovat.

pracovní koutek
Studentka potřebuje prostor na učení a ten byl vytvořen v obývacím pokoji. Zdroj: Julia Chernova

Azbest v koupelně nepotěšil, už je pryč

S každým starým bytem se spojují problémy, ani v tomto jejich nebylo málo. Příčky v koupelnách byly vyrobeny podle zastaralé technologie z nebezpečného materiálu – takzvané ploché břidlice, ve skutečnosti to byl azbest. Kromě toho chtěli mít samostatné WC a koupelnu spojit do jedné prostornější. A tak bylo rozhodnuto kompletně rozebrat sanitární kabinu (příčky a betonovou paletu) a přestavět ji s moderními materiály. Stávající okna a balkonové dveře dostaly novou podobu díky zarámování dýhové panely z přírodního dřeva. Původně zde byl levný a nehezký plast.

Přečtěte si také
Ideální startovací bydlení v hlavním městě? Malý byt s vlastním dvorem
Kuchyň zůstala tam, kde byla. Dnes v ní vše funguje na elektřinu, plyn je odstaven. Pod okno se designérce podařilo vsadit měkkou lavičku a kolem vytvořit prostor na stolování – jídelní stolek s posezením.

Chodba s mozaikou
Do chodby a kuchyně designérka vybrala porcelánovou kameninu s geometrickými vzory. Zdroj: Julia Chernova

Vzory, textury, tapety, i freska

Mimořádně důležitou roli v designu bytu hrají vzory a textury. Přední stěna na chodbě a stěny za nábytkem v šatně jsou potaženy světle modrou tapetou s nenápadným vzorem. V obývacím pokoji, na stěně za pohovkou, najdete fresku se stříbrným vzorem.

Chodba s obrazy
V dvoupokojovém bytě je využit každý kout. Zdroj: Julia Chernova

Ložnice pro mámu a babičku harmonizují opět tapety – v babiččiny je tapeta s květinovým vzorem v modrých tónech, v ložnici pro mámu dominují černo-béžové tropické palmy. Slečna má stěny a pódium výklenku na spaní změkčené přírodním korkem. Podlahy v ložnici a v obývacím pokoji jsou z masivního dřeva se vzorem francouzské rybí kosti.
Do chodby a kuchyně designérka vybrala porcelánovou kameninu s geometrickými vzory. Jako zástěna fungují glazované malachitové dlaždice s názvem Moss Green.

PR článek

Další články autora