- Komerční sdělení -aktualne

5 čajů, které vám pomohou zbavit se vrásek a nastartují hubnutí

O tom, že hydratace je pro organismus klíčová není pochyb a asi to netřeba velmi rozvádět. Kromě čisté vody, byste však tělu měli dopřát i čaje, které jsou mimořádně prospěšné. Navíc dokáží skutečně řešit řadu problémů. Podívejte se, po kterých v tomto období sáhnout.

 1. Zelený čaj
  Zelený čaj je dodnes je považován za jednu z nejzdravějších potravin, jelikož na náš organismus jeho pití, mimořádně pozitivně ovlivňuje. Obsahuje množství cenných bioaktivních látek, které dokáží s tělem zázraky. Mimo jiné se také považuje za ideálního pomocníka při hubnutí a redukčních dietách.

Přečtěte si: Vitamíny, které vám pomohou udržet si mládí. Z jakých potravin je můžete čerpat?

„Opravdu je dokázáno, že pití zeleného čaje, účinně podporuje spalování tuků, zvyšuje pružnost pokožky, působí příznivě proti celulitidě a detoxikuje tělo od škodlivých látek. Také vytváří pocit sytosti, takže pokud ho během dne pijete, reálné sníte mnohem méně. Jsou známé studie , které prokázaly, že pití zeleného čaje, dokáže zvýšit kalorickou spotřebu organismu o 3-4%. Z dlouhodobého hlediska, tedy víte výrazně přispět k celkovému objemu ztracených kilogramů a zároveň si pomoci k udržení ideální váhy, „vysvětluje MUDr. Eva Smiešková.

Složka zeleného čaje s názvem EGCG dokonce eliminuje množství tuků, které přijme, když jíte. To zároveň pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, způsobuje i zmíněnou ztrátu hmotnosti, což je pro mnohé ženy opravdu důležité.

 1. Bílý čaj
  Bílý čaj je v podstatě nejčistší ze všech čajů. Je známý tím, že vyplavuje toxiny z těla. Má skvělé antibakteriální vlastnosti a dokáže bojovat s mnoha kožními problémy. Působí v podstatě jako anti-aging zevnitř i zvenku.

Jeho antioxidační síla, pomáhá opravit poškozené kožní buňky, zmírňovat záněty, tmavé kruhy pod očima a otoky, eliminovat vrásky.

Kromě toho, že byste ho měli pít, klidně si můžete z něj dělat na obličej i různé kúry. Uvidíte, že pozitivními účinky, budete v tomto směru skutečně mile překvapené.

 1. Mátový čaj
  Při nadměrné únavě, stresu, podrážděném žaludku – přesně v těchto případech je mátový čaj malým zázrakem. Dopřejte si ho na celkové zklidnění organismu, případně vždy, když si dáte nějaké těžší jídlo, které běžně v jídelníčku nemáte.

Navíc podporuje zdravé hladiny estrogenů, což znamená, že zabraňuje tvorbě akné a řeší hormonální potíže. Pročistí a zároveň harmonizuje.

 1. Bezinkový čaj
  Čaj ze sušených květů bezu je ideálním pomocníkem na posílení imunity, pomáhá také skvěle při samotném nachlazení či horečce, neboť podporuje pocení.

Díky látkám, které obsahuje, se uplatní vždy, když v organismu třeba zvýšit množství vitamínů, minerálů a tím přispět k posílení celkové imunity. Má antivirové a antibakteriální vlastnosti.

Stejně zabraňuje příznakům stárnutí a léčí kožní problémy, jakými je akné, či ekzémy.

 1. Heřmánkový čaj
  Pokud vás trápí problém s nespavostí, migrény, či bolesti hlavy, výborný pomocník je v tomto heřmánkový čaj. Uklidní mysl, nastaví vnitřní balance a vy se budete skutečně cítit mnohem lépe.

Nepřehlédněte: Priobiotiká podporují zdravou rovnováhu bakterií: Dokáží redukovat alergie i ekzémy

Skvěle funguje i na premenstruační syndrom, kdy je fajn do něj přidat pár kapek levandulové tinktury. Dobré je dávat si ho těsně před spaním.

PR článek

Další články autora