- Komerční sdělení -aktualne

Počítat kalorie nemá smysl: Osvojte si jednoduchý návod na hubnutí, který funguje a má smysl

Je to jednoduchý princip, který platí pro každého a vždy
Když toužíte po pěkné figuře, ale nedaří se vám ji dosáhnout, ačkoli se držíte pravidel, sledujete si kalorické tabulky, problém může být i ve vaší hlavě. Platí totiž pravidlo, že z jídla byste však v žádném případě neměly mít stres a být pod neustálým tlakem.

Ano, samozřejmě je dobré mít nějaký plán, ale právě počítání kalorií, sledování etiket je něco, co se pro mnohé lidi stává stresujícím elementem. Ideální je vytvořit si způsob hubnutí, který pro vás bude zároveň přirozeným životní stylem.

„To tajemství vám jiní“ výživoví specialisté „neřeknou, protože nezní atraktivní a sexy, a tak na něm nemohou vydělávat. Je to jednoduchý princip, který platí pro každého a vždy. Je to ta delší, neatraktivní a náročnější cesta, ale když ji správně pochopíte, výsledek je zaručen a vy už více nebudete hubnout a přibírat, ale udržíte si krásnou postavu, po které jste vždy toužili, „vysvětluje na úvod online trenér a odborník na výživu Kamil Machálek.

Mohlo by vás zajímat: Víte identifikovat své silné a slabé stránky osobnosti? Pokud ne, zde je 5 kroků jak se k tomu dopracovat

Základní pravidlo stále platí a to, že celkový kalorický příjem a váš následný výdej jsou klíčovými faktorem určujícími vaši váhu a zdraví.

Pokud totiž dodržujete kalorický deficit a zároveň dobře dávkujete makroživiny, nezáleží na tom, do kolika jídel si denní dávku rozdělíte.

Je jen na vás zda si dopřejete jen tři nebo sedm chodů denně. Klidně můžete mít bohaté snídaně, nebo začít den obědem. Stejně víte fungovat i na přerušované hladovce. V tomto směru je to jen na vás.

Vhodný poměr makroživin
Sacharidy – od 40% denního energetického příjmu
Bílkoviny – max. 30% denního energetického příjmu
Tuky – max. 30% denního energetického příjmu
V ideálním případě by denní porce jídla by měla být ve velikosti toho, co se vejde do vaší dlaně. Je to zcela jednoduché měřítko, které vás dokáže v tomto docela pěkně usměrnit. Platí to zejména pro ty, kteří nemají míru a dokážou si při samotných množstvích uletět.

Postavte svůj jídelníček na kvalitních, lokálních a čerstvých potravinách. Zapomeňte na rafinovaný cukr, polotovary, mastné a těžká jídla, ze kterých se nejen tloustne, ale zároveň zatěžujete celkově i organismus.

Nepřehlédněte: Tato znamení totálně ulítává ve svých představách: Komu svobodomyslnost ztěžuje život?

Příklad jídelníčku
Snídaně: vícezrnný chléb s tvarohem, rajčata
Desátá: nízkotučný jogurt
Oběd: krůtí maso nebo ryba, batáty, k tomu zeleninový salát
Svačina a večeře: miska ovoce
Nezapomínejte na pohyb
Dobré je si 4krát týdně dopřát i nějakou fyzickou aktivitu. Výborný je běh, cyklistika, spinning, či kolečkové brusle. Pokud k této sestavě přidáte i plavání, nejenže budete skvěle vypadat, ale navíc si i zlepšíte držení těla. A jedno je jisté, pokud si takový životní styl osvojíte a stane se pro vás přirozeným, budete se cítit výborně.

PR článek

Další články autora