- Komerční sdělení -aktualne

Souboj Steganos Online Shield VPN vs ZoogVPN Pro: Co vybrat?

Jaká VPN má lepší parametry: Steganos Online Shield VPN, nebo raději zvolit ZoogVPN? Poměřili jsme obě služby tváří v tvář, sečetli body a výsledek je 5,4/10 : 6,4/10.

Naměřená rychlost Steganos Online Shield VPN – ZoogVPN, kdo vyhrál?

Jedním z nejdůležitějších parametrů VPN je rychlost, platí to i o Steganos Online Shield VPN a ZoogVPN.

Stahování dat u první z VPN nám běželo rychlostí 9 Mb/s, případě druhé 32 Mb/s. Steganos VPN Online Shield se ukázala být o 23 Mb/s pomalejší v porovnání s ZoogVPN Pro.

Z měření vyplynulo, že průměrný upload u Steganos Online Shield VPN test naměřil 1 Mb/s. ZoogVPN jsme naměřili rychlost 26 Mb/s. Je tak o 25 Mb/s rychlejší.

U první VPN jsme naměřili průměrnou rychlost odezvy 271 ms. Druhé ZoogVPN Pro jsme naměřili 42 ms. Nižší rychlost odezvy je výhodnější, takže Steganos Online Shield VPN se ukázala být o 229 ms horší.

Průběžný bodový součet recenze Steganos Online Shield VPN : Zoog VPN Pro zatím je 3 /10 – 3/10.

Zvládá Steganos VPN streamovat Netflix?

Dostatečná rychlost je klíčová pro odblokování zahraničního Netflixu, Steganos VPN Online Shield tuto dovednost nedokáže. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, ZoogVPN cizojazyčný Netflix odemknout umí.

S aktivovanou VPN lze odblokovat i skrytá videa na YouTube, ZoogVPN Pro tuto funkci nabízí. Druhá porovnávaná VPN odblokování YouTube nemá.

Dobrá VPN by měla podporovat také MultiHop připojení, ochranu před únikem DNS a blokování malware. Pro příklad Steganos VPN má DNS ochranu a ZoogVPN pro příklad neposkytuje white-listing.

V části Funkce je tak skóre 7 /10 ku 7/10.

Jak je na tom Steganos VPN Online Shield v počtu serverů a zemí?

Nedostatečná nabídka serverů může způsobit nízkou rychlost, Steganos VPN Online Shield má pod křídly 135 serverů, v aplikaci Zoog VPN Pro je uvedeno 50 serverů. První jmenovaná jich tak nabízí o 85 víc .

Dalším důležitým parametrem je počet zemí, který u ZoogVPN je 23. Srovnávaná VPN nabízí 10, čili o 13 méně. V tomto srovnání tak prohrává .

Doporučujeme sledovat také parametr počtu zařízení, kterých Steganos VPN zvládne 5. ZoogVPN Pro povolí připojit současně neomezeně zařízení. Přehled všech parametrů najdete v článku nejlepší VPN.

Které platformy nabízí Steganos VPN a jaké zvládá Zoog VPN Pro?

Podporovaná zařízení patří mezi nejdůležitější parametry při výběru VPN, Steganos Online Shield VPN zvládá systém Android a pokrývá telefony s iOS, druhá VPN služba Zoog VPN Pro iPhony s iOS zabezpečí, telefony a tablety s Androidem umí bez problémů připojit.

Provoz VPN se řídí zákony země, kde má společnost sídlo, což platí také o sdílení informací o provozu se státními orgány. Steganos VPN je registrována v Německu. Druhá z VPN má sídlo v Řecku.

Služba Steganos Online Shield VPN není k dostání v češtině, ZoogVPN Pro česky taky přeložena není.

V souboji platforem dosáhla Steganos VPN Online Shield bodového součtu 9/10 a ZoogVPN Pro získává 8/10.

Předplatné Steganos VPN a ZoogVPN Pro

ZoogVPN Pro si lze předplatit za 46 Kč měsíčně, předplatné druhé z VPN můžete mít již od 92 Kč měsíčně. Hodnocení VPN za poměr ceny a funkcí je 3/10 pro první VPN a 6 /10 pro druhou porovnávanou VPN.

PR článek

Další články autora