- Komerční sdělení -aktualne

Hořčíkový olej a jeho využití pro sportovce

Každý více či méně aktivní sportovec občas pocítí nepříjemnou bolest a únavu svalů, zejména pak po sportovním výkonu, před kterým byla delší přestávka. Tato reakce svalů nastává proto, že se ve svalech rozkládá glukóza a z ní vzniká kyselina mléčná. Při tvorbě běžného množství kyseliny mléčné je transportována do jater, kde se opět promění na glukózu. V momentě, kdy začnete sportovat, kyselina mléčná se tvoří více, než jsou játra schopná přeměnit. Toto způsobuje únavu svalů a bolest, která může přecházet až do křečí.

Jak bolesti svalů předcházet a lépe regenerovat

Pokud sportujete pravidelně, vaše tělo si zvykne na přísun kyseliny mléčné a je schopné lépe se s ní vypořádat. První radou tedy je – sportujte pravidelně. Čas od času nás však překvapí události, které nás donutí pravidelnost sportu narušit a vystoupit z rozjetého vlaku. Co dělat, aby byl opětovný nástup méně bolestivý?

Hořčíkový olej před sportovním výkonem

Jak je známo, hořčík je svalům velmi nápomocný. Existuje v laktátových nebo citrátových formách, najdeme ho v prášku, tabletkách nebo kapslích. Věděli jste ale, že hořčík je možné užívat nejen vnitřně, ale také vnějšně? Řešením je hořčíkový olej, který se dokáže vstřebat do svalů skrze pokožku. Aplikace hořčíkového oleje ve formě spreje snadná, stačí jej nastříkat na místo, které chceme chránit nebo kterému chceme ulevit a pečlivě ho rozetřít. Jakmile vám hořčíkový sprej dojde, lahvičku nevyhazujte. V nabídce máme také Hořčíkový olej 1 000 ml, který je možné do malé lahvičky doplňovat.

Hořčíkový olej přispívá také ke snížení míry únavy a vyčerpání, normální činnosti nervové soustavy a svalů a udržení normální psychické činnosti.

Po sportovním výkonu nezapomeňte dostatečně pít pro případ, že by se kyseliny mléčné uvolnilo přece jen trochu více, než je vaše tělo schopné přeměnit zpět na glukózu.

PR článek

Další články autora